Baskılı Balon: Özel balon baskı makinesiyle serigraf baskı yapılan balon. Baskı rengi 4 renge kadar çıkabilir. Resim baskısı sadece tek renk yapılabilmektedir.

Baskı Rengi: Zemin (balon rengi) dahil olmak üzere 5 renk, dokümanın uygun olması durumunda nokta tram tekniğiyle 4 rengin üzerinde baskı yapılabilir.

Tek yüz baskı: Balonun tek tarafına baskı yapılmasıdır.

Ters baskı: Balonun şişirilen kısmı yukarıda olduğunda baskının düz gözüktüğü baskı türüdür.

Çift yüz baskı: Balonun çift tarafına baskı yapılmasıdır.

Çepeçevre baskı: Balonun tüm yüzeyine baskı yapılmasıdır.Sadece tekrenk baskı yapılabilir.

Fotoğraf Baskısı:Doğum günü, sünnet, nişan yada düğünler gibi özel günleriniz için basılmasını istediğiniz fotoğrafınızı teslim ettikten 24 saat sonra fotoğraf baskılı balonlarınızı alabilirsiniz. (Tek renk basılır. Siyah baskı olması tavsiye edilenidir. )

—-

Niçin Baskılı Balon ?

Baskılı balonun reklam değeri ve baskılı balon fiyatının uygun olması dolayısı ile çokça tercih edilen bir reklam aracıdır.

Baskılı balonun hammaddesi  Kauçuk ağaçından çıkarılan latekstir. Lateks doğal yapısı itibari ile insan sağlığı için zararsız bir hammaddedir. Baskılı balonlar ile yapılan reklamlarda çocukların sağlığı açısından zararlı olabilecek bir durum oluşmaz.  Baskılı balonların dağıtım kolaylığı, hızlı yayılması, çocukların keyifle oynadıkları bir oyuncak olma özellikleri ile tercih edilen bir tanıtım üründür. Uygun fiyat ve pratik kullanım şekli baskılı balonları tercih edilen bir olmasını sağlar.