Jumbo Balon: Jumbo balonlar lateks hammadeli balonlardır. Jumbo balon lateks grubundaki balonlar içinde ebat en büyük balonlardır. Ayrıca lateks kalınlığı olarak da jumbo balon, sınıfındaki diğer balonlardan daha kalın etlidir. Bu yönüyle jumob balon daha dayanıklıdır. Helyum gazı jumbo balon içinde diğer lateks balonlara göre daha uzun süre kalabilmektedir. Helyum gazı ile uçurulan jumbo balon 4 – 5 gün arasıdan havada kalabilmektedir. Jumbo balonlar fuar alanlarında, açılışlarda, doğum günlerinde sıkça tercih edilen bir ürünümüzdür.

Jumbo Balon Çeşitleri:

27″ (70 cm çap, 230 cm, çevre)
45″ (114 cm çap, 360 cm çevre)
27″ ve 45″ balonlar üzerine birbirine değmemek kaydıyla 4 renge kadar baskı yapılabilmektedir. Renkli baskılarda balonun 2 ya da 4 yüzüne, tek renklerde ise balonun her tarafına çepeçevre ters ya da düz baskı yapılabilir. Jumbo balon üzerine resim baskısı da yapılabilmektedir.

Jumbo balonlar fuar ve açılışlarda büyük alanlarda görünürlük sağlar. Jumbo  balonlar helyum gazı ile şişirildikten sonra 4-5 gün iç mekanda havada kalma süresi vardır. Jumbo balonların ham maddesi  latekstir, tek kullanımlıktır.

http://baloncum.com/jumbo_balonlar.html